Jak nie wkurzać swojego faceta part II

A teraz bardziej na serio.

Twój mężczyzna miał pozmywać, a nie zrobił tego? Nie podnoś od razu na niego głosu, nie mów, że "nic nie robi" (zakładam, że coś tam robi), nie marudź od razu z innych powodów, tylko przytul się do niego i powiedz mu na ucho, że miał pozmywać i może potrzebuje lekkiej mobilizacji... Którą pozostawiam Wam dowolną :) Naprawdę, jest znacznie większa szansa, że wtedy zrobi to, co miał zrobić. 

Wkurzył Cię czymś? Zanim zrobisz mu awanturę, pomyśl choć minutę.

- Czy to jest warte kłótni?
- Czy za dzień, dwa warto o tym myśleć? Jeśli nie, to czy jest sens teraz poruszać temat i psuć atmosferę?
- Czy na pewno chodzi o to, czy może o coś innego, np. to że dwa miesiące temu podwiózł po drodze koleżankę z pracy i nadal masz mu to za złe? Jeśli tak, to czy Ciebie nie wkurza to, jak on jest przesadnie zazdrosny i mówi, że masz za krótką spódnicę?

A może po prostu masz zły humor, i szukasz okazji, żeby się wyżyć, powiedzieć kilka złośliwości komuś, zrzucić negatywne emocje? Czy naprawdę chcesz to zrobić swojemu kochanemu? Skoro z nim jesteś, kochasz go, to dlaczego chcesz sprawić mu przykrość i jeszcze szukasz powodów do tego?

To jest niby oczywiste, a tak często o tym zapominamy. Tak często zmęczeni po pracy, zirytowani innymi ludźmi, przerzucamy na siebie nawzajem stres, złość, na kogoś najbliższego. 

Kiedy ostatni raz burknęłaś na swojego faceta z byle powodu, a kiedy przytuliłaś go ot tak, pokazując jak go kochasz? Kiedy bez żadnego powodu ugotowałaś coś co bardzo lubi, obejrzałaś nudny film, który on wybrał tylko dla niego? 

Czy naprawdę to, co Cię tak zdenerwowało, albo wzbudziło w Tobie zazdrość jest warte pokłócenia się, drążenia tematu, psucia atmosfery? Zastanów się nad tym godzinę,dwie a zapewne chęć wysmarowania złośliwego smsa Ci przejdzie. 

Jesteś zazdrosna o swojego faceta? Zamiast kłócić się o to, że rozmawiał z jakąś koleżanką, spędź z nim czas, przytul go, pocałuj i podkręć temperaturę między Wami. Naprawdę na pewno lepiej na tym wyjdziesz niż na podejrzliwości. 

Jeśli masz kogoś bliskiego, to okaż mu uczucie, nie czekaj aż zrobi pierwszy ruch, nie czekaj aż pierwszy napisze - skoro jesteście w związku to daruj sobie takie gierki - just call to say I love you :) 

Komentarze